Amerika’nın ilk ve tek Türk televizyonu Turkish Channel Amerika’da yaşayan Türk toplumuna kendi öz kültürünü tanıtmaya devam ediyor. Turkish Channel ilk günlerini yaşadığımız 2016 yılının şu ilk günlerinde Trakya’dan Anadolu’ya buram buram Türkiye kokan yepyeni bir programa başladı.

Turkish Channel’ın kültürümüzün en önemli taşlarından biri olan türkülerimizi akademik düzeyde icra eden muhteşem kadrosu ile “Türküz Türkü Dinleriz” programında evlerinize konuk oluyor.

Bağlamada, Kafkas Üniversitesi Yrd. Doç.Dr. Aşkın Çelik’in önderliğinde Ege Üniversitesi’nden bağlamada Hüseyin Koçak, Karabük Üniversitesi’nden kaval ney ve zurna’da Can Doğan, kabak kemanede Ege Üniversitesi’nden Merih Kaya ve yine Ege Üniversitesi’nden ritm sazda Güner Avcı’dan oluşan grub sizi her programda Anavatana taşıyacak.

Saygıdeğer izleyecilerimiz Turkish Channel’ın yepyeni programı “Türküz, Türkü Dinleriz” ile gurbette yaşadığınız şu günlerde inanıyoruzki bu çok önemli program ile hem minik yavrularımıza ve gençlerimize kültürümüzü izleterek öğrenmesine vesile olacak hem de anavatana ve sevdiklerinize olan hasret rüzgarlarınızı dindireceğiz..  

Amerika’da yaşayan Türkler ve Amerika’da neler olup bittiğini merak edenler… 

Siz siz olun Turkish Channel’dan sakın ayrılmayın. 

Unutmayın, size sadece Turkish Channel yeter…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER