Türk Amerikan Toplumu’nun “Şevkiye Ablası” Şevkiye Sun, bir konuştu, pir konuştu…. Amerika’daki Türklerin ilk örgütlendiği yıllardan beri Türk derneklerinde görev alan ve çeşitli aktivitelerde çok uzun yıllardır daima en ön safhlarda yer alan Şevkiye Sun, sonunda dayanamadı ve patladı… Veeeee Turkish Channel’a açıklamlarda bulundu.

Geçtiğimiz gün bir toplantı sonrası kameralarımıza konuşan Şevkiye Sun “Sanal ortamı çok güzel kullanan bazı medyasever kişiler her zaman bazı şeylere sahip çıktıkları gibi şimdi bu sefer de bizim yaptığımız bir işe sahip çıkmışlar. bizim yıllardır çalışıp başardığımız bir işi medyada kendileri yapmış gibi duyurmuşlar. Biz bu işi yapmaya başladığımızda daha onlar bu ülkede bile yoktu.” dedi.

İçinde bulunduğumuz yıl içinde New York City’deki ilk öğretim okullarında öğrenim gören müslüman çocukların Bayram günlerinde okula gitmeyip bayramlarını kutlayabilmelerinin kararı üzerine Turkish Channel ekranlarına konuşan Şevkiye Sun “Bu işler öyle bir gecede olacak işler değil. Biz bu işin üstünde yıllardır çalıştık. Elimizde başladığımız günlerden bugünlere kadar yaptığımız yazışmaların belgeleri var. Hatta sadece biz değil Amerika’daki diğer müslüman gruplarla birlikte çalıştık. Şimdi bunlar çıkmış ortaya biz yaptık diye dolaşıyorlar.” dedi.

Türk Amerikan Toplumu’nun Şevkiye Ablası’nın açıklamlarının tamamı Turkish Channel’da. Şevkiye Sun’un açıklamlarını mutlaka izleyin…

Amerika’da yaşayan Türkler ve Amerika’da neler olup bittiğini merak edenler… 

Siz siz olun Turkish Channel’dan sakın ayrılmayın. 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER