HERŞEY SON KALE İÇİN
“Mevzubahis Federasyonsa gerisi teferruattır.”
Amerika’nın ilk ve tek Türk Televizyonu Turkish Channel USA, yine bomba gibi bir programla gündemi belirliyor…
Turkish Channel USA “HERŞEY SON KALE İÇİN” adlı Açık Oturum programı ile son yıllarda TADF’nin içinde bulunduğu karışık durumu masaya yatırıyor.
TADF eski Başkanvekili Faruk Acar’ın yönettiği Açık Oturum’a Türk Amerikan Toplumu içinde sevilen, saygın ve tanınmış isimler olan TADF İcra Kurulu Üyeleri Ahmet Çavaş, Gökmen Leventeli, Doğan Güneş, Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Eda Özkılıç ve Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Öney katıldı.
Yaklaşık son 4-5 yıldır TADF’nda artık sürekli görülen kişisel ve keyfi uygulamalar, idari hatalar, tüzük dışı uygulamalar ve yanlışlıklardan dolayı toplum içinde oluşan güven erozyonunun nedenlerini, arda arda yaşanan istifaları, Mali Kongrelerdeki hesaplarla ilgili tartışmaları, derneklerin durumunu ve bunun sonucunda Amerika’da yaşayan Türk Toplumu’nun günden güne TADF’den uzaklaşmasının nedenleri bu Açık Oturum’da derinlemesine irdeliyor.
Ayrıca… TADF nasıl yönetiliyor, kararlar nasıl alınıyor, hesaplar nasıl tutuluyor ve nasıl üyelere sunuluyor? Kongreler yasal mi? Eski Kongre Divan Başkanı ne söyledi? Bir eski Başkana bir oyun oynandı mı? Bu oyunu kimler oynadı, nasıl kurgulandı?   Bu ve bunun gibi soruların cevabi bu programda…
Sevgili Turkish Channel izleyenleri… Günden güne eriyen, prestij kaybeden ve yalnızlığa doğru hızla sürüklenen gözbebeğimiz TADF’yi bu durumdan kurtarmak için başlatılan adımların atıldığı “HERŞEY SON KALE İÇİN” adlı bu programı sakın kaçırmayın.
Amerika’da yaşayan Türkler ve Amerika’da neler olup bittiğini merak edenler. Siz siz olun Turkish Channel’dan sakın ayrılmayın. Unutmayın, size sadece Turkish Channel yeter…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER