New York Türk Musiki Cemiyeti’nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği “Türk Halk ve Klasik Türk Sanat Müziği Konseri 4 Mayıs’da Kaufman Music Center’da yapıdı.

Gelirini ihtiyaç sahiplerine bağışlamak amacı ile verilen konsere New York, New Jersey, Connecticut ve Pennsylvania eyaletleri ve çevresinde yaşayan Türk Amerikan toplumu yoğun ilgi gösterdi. Biletleri önceden tükenen konserin yapıldığı salonda yer kalmayınca konsere gelen çok büyük bir kitle yasak olmasına rağmen konseri salonun merdivenlerinde oturarak izledi.
Konser başlamadan önce New York Türk Musiki Cemiyeti Başkanı Sibel Zuhal Özdemir açış konuşması yaptı. Baskan Özdemir konuşmasında konseri izlemeye gelen Türk Amerikan Toplumu üyelerine ve konsere sponsor olan kişi ve kuruluşlara teşekkür etti. New York Türk Musiki Cemiyeti Başkanı Sibel Zuhal Özdemir sponsorlara birer plaket takdim etti.

Şef Gökhan Seyrek yönetiminde New York Türk Musiki Cemiyeti Korosu’nun muhteşem müzik ziyafetinin finalinde söylenen son şarkılara izleyiciler de katıldı.

Amerika’da yaşayan Türkler ve Amerika’da neler olup bittiğini merak edenler… Siz siz olun Turkish Channel’dan sakın ayrılmayın. Unutmayın, size sadece Turkish Channel yeter…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER